Natuur & recreatie
Beleef 't mee
Wonen op Landgoed de Klokkenberg betekent wonen midden in de natuur. Niet verwonderlijk als u bedenkt dat de Klokkenberg na de oorlog is gesticht als sanatorium. Voor het herstel van de patiënten was het uitermate belangrijk dat er rust en ruimte was. De lucht moest schoon en fris zijn en veel zonnestralen moesten de patiënten voorzien van de broodnodige vitamines en weer kleur op de wangen geven. Het hoofdgebouw is dan ook in z’n geheel optimaal op het zuiden gericht. Het landschap eromheen werd aangelegd naar een ontwerp van de landschapsarchitect professor Bijhouwer.
Het open natuurlijke landschap stond geheel in dienst van de functie van sanatorium. In de loop der jaren zijn er allerlei ingrepen gedaan, die de oorspronkelijke opzet hebben aangetast. Bij de aankoop van het landgoed heeft Vitalis WoonZorg Groep al meteen aangegeven dit te herstellen in de traditie van de oorspronkelijke opzet en ruimtelijkheid. Vanaf 2010 zijn wij daar volop mee bezig.
Daarnaast is er veel aandacht voor recreatiemogelijkheden op het landgoed, zowel voor de bewoners als voor bezoekers. Cees den Bieman, directeur van Landgoed de Klokkenberg kan het zo mooi onder woorden brengen, ‘er is pas sprake van een fijn leven, als er ook iets te beleven valt…. en daar gaan wij voor zorgen’.

